Nasze publikacje

MORISON SAMUEL ELIOT
ALEUTY, WYSPY GILBERTA I MARSHALLA  

Liczba stron: 424
Oprawa: Miękka
Cena detaliczna: 46,20 zł

Opis:

Aleucki teatr działań wojennych na Pacyfiku mógłby równie dobrze być nazywanym teatrem militarnych frustracji. Ani jeden oficer flagowy, ani generał żadnej ze stron, z wyjątkiem komandora McMorrisa, nie zyskał tam sławy ani fortuny. żadna z operacji nie dokonała niczego poważnego, ani nie miała wpływu na przebieg wojny. Marynarze, żołnierze i piloci nienawidzili przydziału w ten wiecznie mglisty śnieżny region, nieco tylko lepszy od przydziału do jednostki karnej. Obie strony dałyby wiele, aby Aleuty pozostawić w rękach tubylców do końca wojny.


MARCIN GRACZYK
ADMIRAŁ ŚWIRSKI

Seria: Seria z kotwiczką
Liczba stron: 348
Oprawa: twarda

Opis

Gdy polskie okręty podwodne Orzeł i Wilk przedarły się do Anglii we wrześniu 1939 roku, oficerowie tych okrętów nie chcieli podać ręki Świrskiemu, dowódcy polskiej floty, gdy przyjechał na ich spotkanie. Mieli mu za złe, że we wrześniu uciekł do Francji, a potem do Anglii. Rzecz nie do pomyślenia w innych flotach. Jednak to właśnie pod jego dowództwem polska flota pod koniec wojny była tak silna, jak nigdy. Mieliśmy szansę stanowić po wojnie drugą siłę na Bałtyku. Dlaczego tak się nie stało? Między innymi na to pytanie stara się odpowiedzieć autor. To pierwsza biografia zapomnianego admirała, zawiera 348 stron, w tym 15 stron dokumentów, diagramów i tabel, 14 fotografii.


WOJCIECH POLAK
ANATOMIA AGENTA

Liczba stron: 384
Oprawa: twarda

Opis:

Monografia Wojciecha Polaka ukazuje pracę agenta SB niejako „od podszewki”. Czytelnik na konkretnych przykładach dowiaduje się na czym polegała rola oficera prowadzącego, w jaki sposób odbywano spotkania z tajnym współpracownikiem, jaką strukturę miał donos, jak szkolono agenta, jakie zadania mu powierzano, jak konstruowano plany operacyjne. Dzisiaj gdy większość społeczeństwa dowiaduje się o tych sprawach z gazet i czasopism, potrzebne są rzetelne i kompetentne opracowania, które wyjaśniałyby wszelkie fałszywe opinie na ten temat.


Babi rajANATIOLIJ KUZNIECOW
BABI JAR

Data premiery: 17.10.2018

Przeczytaj fragment książki.

Opis:

„Babi Jar” Anatola Kuzniecowa to powieść-dokument. Zawiera autentyczną relację chłopca, przed którego oczyma przesuwają się wstrząsające obrazy z okupacji Kijowa i słynnego obozu zagłady w Babim Jarze. To jedna z najważniejszych książek rosyjskojęzycznych o wojnie. Autor w swoją narrację o okupowanym Kijowie włącza też relacje innych ludzi, w tym tych, którym w cudowny niemal sposób udało się uciec z tego miejsca zagłady. Pisze o skomplikowanych stosunkach rosyjsko-ukraińsko-niemieckich. O zafascynowaniu Ukraińców Niemcami i chęci współpracy z nimi. O bezwzględności Rosjan, którzy opuszczając Kijów pozostawili w budynkach centrum miasta miny, nie zważając na straty ludności cywilnej. Pisze też o antysemityzmie części Ukraińców. Kijów lat okupacji widziany oczami dwunastoletniego chłopca, który musiał codziennie zarabiać na swój chleb, uczestnicząc w zorganizowanym handlu drugiego obiegu organizowanym przez ludzi współpracujących nierzadko z okupantem niemieckim. Książka pod względem literackim nie ustępuje największym współczesnym pisarzom rosyjskim, takim jak Sołżenicyn czy Pasternak. To arcydzieło literatury rosyjskiej po raz pierwszy ukazuje się w Polsce bez cenzury.

Książka jest dostępna w księgarniach internetowych PWN i Bonito.


ANDRZEJ RUMIANEK
BATALION BOŃCZA

Liczba stron: 416
Oprawa: twarda
Cena detaliczna: 65,00 zł

Opis:

Batalion „Bończa” był jedynym oddziałem, którego zadaniem była stała obrona Starego Miasta wzdłuż skarpy wiślanej, od ulicy Bednarskiej do rejonu Kamiennych Schodków, Rynku Starego Miasta, Piwnej i Świętojańskiej z wylotami na Plac Zamkowy. Opisywane w wielu publikacjach akcje różnych oddziałów w rejonie walk batalionu „Bończa”, faktycznie miały miejsce jedynie w sytuacjach zagrożenia.


BIERNACKI WITOLD
BIAŁA GÓRA 1620

Seria: Złota seria
Liczba stron: 376
Oprawa: twarda
Cena detaliczna: 60,00 zł

Opis:

Witold Biernacki jest pasjonatem historii wojskowości XVI-XVII w. oraz epoki starożytności. Jego dbałość o opisanie najmniejszych szczegółów wyposażenia militarnego armii i dogłębna charakterystyka taktyki sprawia, że jego książki nie można jedynie traktować jako opisu wydarzeń historycznych dotyczących samej bitwy pod Białą Górą. To także skarbnica wiedzy na temat sztuki wojskowości epoki. To pierwsze tak szerokie opracowanie na naszym rynku dotyczące okresu początkowego Wojny Trzydziestoletniej, zwanego okresem „palatynacko-czeskim” (1618 -1623), którego kulminacyjnym momentem była bitwa pod Białą Górą w roku 1620.


JAROSŁAW WĄSOWICZ
BIAŁO-ZIELONA SOLIDARNOŚĆ

Liczba stron: 314
Oprawa: twarda
Cena detaliczna: 59,00 zł

Opis:

„Biało-zielona Solidarność” opisuje, jaką rolę odegrali kibice Lechii Gdańsk w walce z komunistycznym ustrojem w latach 1981-1989.


MORISON SAMUEL ELIOT
BITWA O ATLANTYK TOM 1

Liczba stron: 550
Oprawa: twarda

Opis:

Pierwszy tom „Bitwy o Atlantyk” zawiera opis pierwszej fazy wojny Amerykanów z hitlerowskimi Niemcami. Nazywany jest on okresem „raju dla U-bootów”. Nieliczne niemieckie okręty podwodne, które zaatakowały okolice wschodniego wybrzeża amerykańskiego, a potem rejon Zatoki Meksykańskiej i Karaiby, odniosły tam oszołamiające sukcesy. W tym czasie U-booty nie zatapiały mniejszych statków, nie strzelały nawet do dużych, ale pustych jednostek, ponieważ żal było im torped na takie cele. To największy blamaż amerykańskiej floty w całej jej historii…

Samuel Eliot Morison (1887–1976)
Kontradmirał, ofi cjalny historyk US Navy w II wojnie światowej, dwukrotny laureat Nagrody Pulitzera. Człowiek–legenda w USA. Jedna z współczesnych fregat amerykańskich została nazwana jego imieniem.


MORISON SAMUEL ELIOT
BITWA O ATLANTYK TOM 2

Seria: Seria z kotwiczką
Liczba stron: 32 stron + 24 stron zdjęć czarno-białych
Oprawa: twarda
Cena detaliczna: 49,00 zł

Opis:

Fascynująca opowieść o drugiej części Bitwy o Atlantyk, czyli Samuel Eliot Morison o stopniowej klęsce U-bootów, od maja 1943 do maja 1945 roku.
To opowieść o wyścigu technologicznym, który stwarzał przewagę to jednej to drugiej strony w różnych fazach bitwy, ale także o zmiennej taktyce stosowanej przez obie strony. A wszystko to przewija sie w opisach bitew U-bootów z konwojami i polowaniach na U-booty przez specjalnie stworzone do tego grupy okrętów. Autor przedstawia szczegółowo najciekawsze wydarzenia tej najdłuższej w historii drugiej wojny światowej bitwy, która toczyła się ze zmiennym szczęściem od początku wojny do jej końca.


ANDRZEJ PEREPECZKO
BITWA U PRZYLĄDKA MATAPAN

Seria: Seria z kotwiczką
Liczba stron: 248
Oprawa: twarda

Opis:

„Bitwa u Przylądka Matapan” – najnowsza książka klasyka literatury wojennomorskiej – Andrzeja Perepeczki – zawiera najbardziej szczegółowy z dotąd opublikowanych przebieg tej najważniejszej bitwy na Morzu Śródziemnym. W jej wyniku marynarka brytyjska uzyskała pozycję dominującą, której już nie oddała do końca wojny na tym akwenie. Autor szeroko wykorzystał relacje uczestników zdarzeń zarówno ze strony włoskiej, jak i brytyjskiej. Książka składa się z dwóch części. W pierwszej autor analizuje przebieg działań wojennych od rozpoczęcia wojny do bitwy, a w drugiej – przebieg samej bitwy. Książka zawiera wiele map i sylwetek okrętów oraz materiał zdjęciowy.


JAROSŁAW GAŁUSZKA
BOHATEROWIE PACYFIKU

Seria: Seria z kotwiczką
Liczba stron: 268
Oprawa: miękka

Opis:

„Bohaterowie Pacyfiku” to niezwykła książka o pilotach lotniskowców amerykańskich. Jarosław Gałuszka przybliża nam kulisy powstawania słynnych dywizjonów, przebiegu ich szkolenia i sylwetki najwybitniejszych pilotów. Pokazuje ich drogę od rekrutacji do walk w których brali udział – zarówno w ramach operacji „Torch” jak i w zmaganiach na Pacyfiku.

Często anonimowi w wielu opracowaniach o wojnie piloci, w tej książce w końcu odzyskują swoją tożsamość. A przecież to właśnie przede wszystkim oni wygrali wojnę na Pacyfiku!


JANSSON VERA RATZKE
CZĘSTO MYŚLĘ O GDAŃSKU

Liczba stron: 320
Oprawa: twarda

Opis:

Wspomnienia Very Ratzke Jansson to kapitalny dokument dotyczący dziejów Gdańska w okresie przed i w czasie wojny światowej. Dzięki niemu poznajemy życie codzienne rodziny niemieckiej, na której dziejach odcisnęła swe piętno Historia. Autorce udaje się opuścić Gdańsk tuż przed wkroczeniem Rosjan. Książka jest wyrazem tęsknoty autorki za rajem utraconym – za Gdańskiem.


DYWERSJA I SABOTAŻ KOBIET (DYSK) KG AK WSPOMNIENIA

Data premiery: 11.06.2019

Opis:

Kobiety w dywersji i sabotażu! Wysadzające mosty, tory kolejowe, niszczące samoloty i biorące udział w najsłynniejszych zamachach Armii Krajowej!

Relacje uczestniczek tajnego specjalnego kobiecego oddziału dywersji („DYSK”) Komendy Głównej Armii Krajowej, złożone głównie na przełomie lat 60. i 70-tych, które stały się podstawowym źródłem wiedzy na temat działalności oddziału. Na jego czele staje w roku 1943 legendarna major Wanda Gertz, która w męskim przebraniu (ponieważ kobiet nie przyjmowano) wstąpiła w 1916 roku do legionów. Brała też udział w wojnie polsko-bolszewickiej.

Pasjonujące wspomnienia i relacje uczestniczek oddziału, które brały udział zarówno w samodzielnych akcjach dywersyjnych kobiet, jak i w akcjach wspólnych z mężczyznami.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

MKiDN


Dziennik wojennyMaurice de Tascher
DZIENNIK WOJENNY
1806 – 1813

Data premiery: 15.10.2020

Wspomnienia francuskiego arystokraty Maurice’a de Taschera(1786–1813), krewnego Cesarzowej Józefiny, należą do jednych z najciekawszych z epoki napoleońskiej.
W roku 1804 zainspirowany wielkimi sukcesami Napoleona wstępuje do szkoły wojskowej w Fontainebleau i rozpoczyna karierę żołnierza. Ale jego dziennik to nie tylko opis bezwzględnej wojny. Maurice de Tascher ze swoim zmysłem artystycznym wspaniale opisuje nam architekturę, sztukę i modę w miejscach, które odwiedził. To także niezwykle szczegółowy opis obyczajów epoki. Część jego zapisków, co jest dla nas szczególnie cenne, dotyczy terytoriów Polski. Szlak jego podróży i udziału w walkach wiódł przez Niemcy, Polskę, Hiszpanię i w końcu Rosję. Chociaż udało mu się przetrwać katastrofalny odwrót napoleońskiej armii spod Moskwy umarł z wycieńczenia w Berlinie w 1813 roku.


Dzienniki
Legiony i II Wojna Światowa

Tadeusz Pełczyński

Data premiery: 19.10.2019

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

MKiDN

Tadeusz Pełczyński żył w okresie w którym musiał walczyć dwukrotnie o niepodległość Polski – w legionach i w II wojnie światowej. Jego życiorys, jak i jego rodziny – żony Wandy Pełczyńskiej i ich syna był podporządkowany jednej idei: walce o niepodległość Polski. Po klęsce wrześniowej od początku wszedł w struktury Polskiego Państwa Podziemnego. W latach 1940–1941 komendant Okręgu Lubelskiego ZWZ. Od lipca 1943 zostaje zastępcą komendanta głównego AK. Dowodzi akcjami sabotażowymi przeprowadzanymi przez oddziały Kedywu. Ciężko ranny w Powstaniu Warszawskim, po wojnie na emigracji.


GDAŃSK ODCHODZĄCY

Autor: praca zbiorowa
Liczba stron: 254
Oprawa: twarda
Cena detaliczna: 69,00 zł

Opis:

Album zawiera zdjęcia z projektu nazwanego „Gdańsk odchodzący”, czyli z tych miejsc, które już zniknęły lub niedługo znikną na naszych oczach. Fotografowie z Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego usiłowali zatrzymać je w czasie, pokazując miasto zaniedbanych zaułków, domów, które za chwilę zostaną wyburzone, jednocześnie odsłaniając intrygujące i na co dzień niezauważalne detale architektoniczne.
Książka zawiera zdjęcia z wystawy w Domu Uphagena, którą członkowie Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego upamiętnili 60-lecie istnienia swej organizacji, która jest jednym z najstarszych towarzystw fotograficznych w Polsce, założonym w 1947 roku.


CYGAN WINCENTY
GRANATOWA ZAŁOGA

Seria: Seria z kotwiczką
Liczba stron: 468
Oprawa: twarda
Cena detaliczna: 65,00 zł

Opis:

Barwne przygody na morzu o lądzie, walka na okrętach i w londyńskich pubach, dramatyczne przeżycia na ORP „Dragon” i tęsknota za „drewnianą Warszawą” z gdyńskimi knajpkami. Co za karuzela uczuć!

Polski marynarz, jak się okazuje, miał o wiele więcej wrogów niż można się było spodziewać. Oprócz „Szwabów” i „ruskich” doszli bowiem: klan oficerski, podoficerowie, Murzyni i marynarze naszych sojuszników, którym nie raz trzeba było wytłumaczyć przy pomocy pięści, że to nie my rozpoczęliśmy tę wojnę…


MORISON SAMUEL ELIOT
GUADALCANAL

Seria: Seria z kotwiczką
Liczba stron: 386
Oprawa: twarda
Cena detaliczna: 70,00 zł

Opis:

Opowieść historyka o jednej z najdziwniejszych i dramatycznych bitew na Pacyfiku. W dzień nad oceanem władało lotnictwo amerykańskie, zaś nocą Japończycy nękali ciągłymi bombardowaniami lotnisko Hendersona. Autor przedstawia sylwetki dowódców, charakterystyki uzbrojenia i taktykę wojsk amerykańskich i japońskich.


STANISŁAW WIELEBSKI
INŻYNIEROWIE OKRĘTÓW

Liczba stron: 247
Oprawa: twarda

Opis:

W pierwszej części książki autor przedstawia swoją drogę na morze – jak z prawobrzeżnego warszawiaka stał się uczniem OSMW, a po jej ukończeniu pełnił służbę mechanika na ORP Sęp, ORP Kaszub i ponownie na swym pierwszym okręcie, dojrzewał jako specjalista i oficer kierujący sprawami i ludźmi. Znajdzie tu czytelnik bóle i radości dziecka w czasie wojny, przebijającego się przez życie młodzieńca zdobywającego zawód i starającego się zwiększyć swoją samodzielność. Druga część przedstawia okres sprawowania kolejnych, znacznie różniących się funkcji: służba w Wydziale Remontowym Szefostwa Służby Technicznej, w Biurze ds. Eksploatacji Głównego Inspektoratu Wojska Polskiego, w Dowództwie 9 Flotylli Obrony Wybrzeża w charakterze zastępcy dowódcy ds. technicznych. Od 1976 r. kieruje Szefostwem Budowy Okrętów i Postępu Technicznego Służb Technicznych, a od 1980 r. jest z-cą szefa Techniki Morskiej – instytucji podległej głównemu inspektorowi techniki Wojska Polskiego, skąd przechodzi do Centrum Techniki Morskiej podległemu Ministrowi Hutnictwa i Przemysłu i po czterech latach na stanowisku dyrektora, odchodzi na emeryturę. W części drugiej i trzeciej wiernie odbijają się trudności rozwoju małej floty średniego państwa, starającej się o zwiększenie swego stanu posiadania i samodzielności w zobowiązaniach sojuszniczych, przy szczupłości budżetu i niebędącej masowym odbiorcą przemysłu stoczniowego i zbrojeniowego…


Jak zwyciężyć śmierćANTONIN LISKA
JAK ZWYCIĘŻYĆ ŚMIERĆ

Opis:

Powieść Antonina Liska stała się dla Czechów tym, czym dla nas ”Dywizjon 303” Arkadego Fiedlera. Autor wykorzystał w książce wiele wątków autobiograficznych, gdyż sam był pilotem czeskiego Dywizjonu 312 podczas Bitwy o Anglię. To nie tylko opowieść o bitwach lotniczych(świetne sceny batalistyczne!). To także opowieść o ludzkich uczuciach-przyjaźni i miłości. Ale też i o przemijaniu człowieka z tą charakterystyczną dla czeskiej literatury nutką filozoficzną. Jednym słowem:wielka literatura czeska! Na kanwie tej książki powstał znakomity czeski film „Ciemnoniebieski świat” Jana Sveraka.


SŁAWOMIR ŁANIECKI
KOMANDOR BOLESŁAW ROMANOWSKI

Seria: Seria z kotwiczką
Liczba stron: 404
Oprawa: twarda

Opis:

Bolesław Romanowski to legenda Polskiej Marynarki Wojennej. Podczas drugiej wojny światowej w 1939 roku przedarł się wraz z „Wilkiem” do Wielkiej Brytanii, dowodził ORP „Jastrząb”, a po jego zatopieniu ORP „Dzik”, jednym z polskich „straszliwych bliźniaków”, działających na Morzu Śródziemnym. Po powrocie do kraju aresztowany i represjonowany. W wyniku odwilży w 1956 roku, przywrócony do Marynarki. W latach 60. dowódca „Zawiszy Czarnego II”. Autor znakomitych wspomnień wojennych, zatytułowanych „Torpeda w celu!”.


PETER ENGLUND
LATA WOJEN

Seria: Złota seria
Liczba stron: 796

Opis:

Mistrzowskie wykorzystanie materiału źródłowego w połączeniu z elegancją stylistyczną umożliwiło Englundowi napisanie książki, która jest nie tylko wspaniałą historią, ale i wybitną literaturą…

Lars-Arne Norborg, Sydsvenska Dagbladet

…Odnosi się wrażenie, że poddani zostaliśmy efektowi „wehikułu czasu”, że przenieśliśmy się z naszej teraźniejszości w to, co przeszłe. „Lata wojen” to bez wątpienia wielkie dzieło…

Krystian Petri, Dagens Nyheter

…„Lata wojen” to fascynujący utwór, bijący na głowę inne pozycje tego gatunku…

Mats Gellerfelt, Svenska Dagbladet


MORISON SAMUEL ELIOT
LEYTE

Seria: Seria z kotwiczką
Liczba stron: 478
Oprawa: twarda

Opis:

Bitwa o Leyte to największa bitwa morska drugiej wojny światowej. Nigdy nie zgromadzono w jednym miejscu takiej ilości okrętów z obu stron. Walka toczyła się na wszelkich możliwych płaszczyznach . Mamy więc tu starcia lotniskowców, klasyczne artyleryjskie pojedynki okrętów, ataki torpedowe sił nawodnych i podwodnych, działania desantowe, walki na lądzie i w powietrzu. To jedna z najdziwniejszych bitew morskich w historii. Nigdy wcześniej, ani nigdy później nie zdarzyła się taka sytuacja, żeby pancernikom udało się podejść tak blisko do lotniskowców przeciwnika, żeby móc niszczyć je ogniem artyleryjskim. Nigdy wcześniej samoloty nie wbijały się w okręty przeciwnika z bombami na pokładzie, dając początek atakom kamikadze. W historii walk na morzu bitwa uznana została za wielki taktyczny sukces Japończyków. Nie mogli oni jednak wygrać tego starcia. Przewaga Amerykanów była zbyt wielka. Nie mniej jednak to właśnie zwycięskiego dowódcę sił morskich Stanów Zjednoczonych, admirała Halseya, próbowano postawić przed sądem za nieudolność w tej bitwie!


ENGLUND PETER
LISTY ZE STREFY ZEROWEJ

Seria: Złota seria
Liczba stron: 268
Oprawa: twarda
Cena detaliczna: 60,00 zł

Opis:

Dlaczego w wyniku decyzji ludzi w XX wieku śmierć poniosło poniosło 183 mln obywateli? Odpowiedź na to pytanie próbuje znaleźć w swoich esejach historycznych Peter Englund, genialny szwedzki historyk.
W swoich szkicach autor stara się pokazać ten problem z wielu punktów widzenia, przedstawiając nam plejadę postaci, zarówno sprawców, jak i ofiary XX-wiecznych tragedii. Do tych pierwszych autor zalicza m.in. Stalina, Jeżowa, Hitlera, ale też Arthura Harrisa (dowódcę lotnictwa bombowego RAF) i Alberta Speera, głównego architekta III Rzeszy.


ANDRZEJ KŁOPOTOWSKI
MOJA WOJNA
WSPOMNIENIA OSTATNIEGO DOWÓDCY ORP „DZIK”

Seria: Seria z kotwiczką
Liczba stron: 128
Oprawa: twarda
Cena detaliczna: 49,00 zł

Opis:

(…) Dwadzieścia dwa rozdziały – poprzedzone wstępem i zgrupowane w czterech częściach – będące w swej istocie krótkimi, samodzielnymi opowiadaniami. Zdolność do przedstawiania ważnych spraw, podniosłych uczuć i ciężkich przeżyć oszczędnym słowem, a jednocześnie z bardzo wymowny sposób jest dużą zaletą Autora. Umiejętnie posługuje się tekstami kolegów: Anglika – dla przedstawienia, jak boleśnie polskie załogi przezywały wyniki konferencji jałtańskiej, dowódcy ścigacza – dla pokazania specyfiki działań jednostek krańcowo różnych od okrętów podwodnych, czy też Bolesława Romanowskiego, którego wiersz jest peanem życia, koleżeństwa i młodości. Całość zamyka suche sprawozdanie z patrolu na Morzu Śródziemnym, podane ściśle wg dziennika działań okrętu. (…)

Z Przedmowy kadm. w st. spocz. Henryka Piertuszkiewicza


MORISON SAMUEL ELIOT
MORZE KORALOWE MIDWAY I DZIAŁANIA OKRĘTÓW PODWODNYCH

Seria: Seria z kotwiczką
Liczba stron: 408
Oprawa: twarda
Cena detaliczna: 72,00 zł

Opis:

Bitwy na Morzu Koralowym i pod Midway – to okres zwrotu w wojnie na Pacyfiku. Po paśmie niebywałych sukcesów od początku wojny, w bitwie na Morzu Koralowym Japończycy po raz pierwszy nie odnieśli druzgoczącego sukcesu. A bitwa pod Midway to japoński Stalingrad. Japończycy po tej klęsce już do końca wojny nie uzyskali inicjatywy w działaniach na Pacyfiku. O przełomowym okresie wojny na Pacyfiku opowiada oficjalny historyk US Navy, Samuel E. Morison.


Najdalsza granica
Pamiętniki niemieckiego żołnierza
z frontu wschodniego
1941–1943

Data premiery: 10.09.2019
Oprawa: twarda

Opis:

Pośmiertny pamiętnik młodego żołnierza, Helmuta Pabsta. Pisany z narażeniem życia,ponieważ jest antywojenny i w swoim przekazie antyhitlerowski opowiada o codziennych wydarzeniach, w tym i tych najbardziej przerażających. Książka jest fascynującym, osobistym zapisem dni jednej z największych kampanii II wojny światowej.Według brytyjskiego czasopisma „Obserwer” to arcydzieło literatury pamiętnikarskiej II wojny światowej.


Oświadczenie

Fundacja Historia.PL prosi wszystkich  autorów wspomnień  lub ich spadkobierców zamieszczonych w  książce ”Pamiętniki żołnierzy  batalionu  AK “Parasol”, przechowywanych w AAN a przygotowywanych  do  wydania przez Fundacje  Historia. PL w  roku bieżącym, majacym cośkolwiek przeciwko  ich publikacji lub  mających roszczenia  z tytuły praw  autorskich o  kontakt z wydawnictwem. Oto  wykaz  autorów  tekstów:

Janina Lenczewska
Dietrich
Kruszynka
Kopeć
Robert
Rafal
Krystyna Siesicka-nazwisko i imie
Dima
Włodzmierz Pietraszkiewicz-nazwisko i imie
Helena Pietraszkiewicz- nazwisko i imie
Bolesław Srocki-nazwisko i imie
Tersa Baginska-nazwisko i imie
Helena Zborowska-nazwisko i imie
Krystyna
Minoga
Matka i siostra Mariana Sengera
Kopeć i Zula
Maks
Pająk
Kama
Anonim
Lot
Rafał
Warski
Wacek
Henryk
Korczak
Lena
Mirski
Jeremi
Maryla
Polon
Marysia
Robert
Bajan
Zaruta
Ziutek

Imiona i nazwiska zaznaczone na liscie.Pozostali autorzy-to pseudonimy W przypadku  braku  kontaktu uznamy,że autorzy lub ich  spadkobiercy  nie  wyrażaja  przeciwskazań  na  ich publikację ani nie  roszczą pretensji z  tytułu  wynagrodzenia  praw  autorskich Prosimy  o kontakt  na  maila: finna@finna.com.pl


GIBASIEWICZ WŁODZIMIERZ A.
NN – NIEZNANI, NIEPOWTARZALNI

Liczba stron: 200
Oprawa: twarda
Cena detaliczna: 55,00 zł

Opis:

Zadziwiające losy lekarzy weterynarii zamordowanych w latach II wojny światowej. Książka, która trafiła właśnie do rąk Szanownych Czytelników powstała podczas poszukiwania materiałów o lekarzach weterynarii zamordowanych w latach II wojny światowej.